O mnie

Cześć, nazywam się Paweł Kopeć.

Kim jestem?

Jestem młodym 27-letnim hodowcą papug. Z zawodu jestem twórcą stron internetowych, którymi zajmuje się już ponad dekadę. Dzięki tej pasji mogłem pojawić się szerzej w internecie z moim papugowym blogiem Hodowla Nimf.

Skąd się wzieły papugi?

Papugi w moim życiu pojawiły się na początku 2001 roku, były to papużki faliste, jednak byłem tylko dzieckiem i wkońcu zaczeł mi przeszkadzać. Poważniej do papug wróciłem w 2014 roku, kiedy to złapałem w sieć (niczym indianin) na podwórku papużkę falistą. Od tamtego momentu zacząłem zagłębiać się w papuzi świat. Papużki faliste szybko zastąpiły nimfy w których się zakochałem. Między innymi dlatego ta strona nazywa się „Hodowla Nimf”, a nie „Hodowla Papug”. W tej chwili posiadam 3 gatunki papug: Nimfy, rudosterki zielonolice oraz mnichy nizinne. Ostatnio zauroczyłem się gołąbkami diamentowymi, których mam parkę. Więcej o mojej historii od 2001 roku możecie przeczytać w poście Jak rozwinąłem hodowlę papug przez 6 lat? Moja historia z papugami

Moja misja – projekt „Hodowla Nimf”

Zakładając mojego bloga, głównym celem jest podzielenie się doświadczeniami, obserwacjami i wiedzą jaką zdobywam. Hodowla jak i trzymanie dla przyjemności parki papug w domu jest dosyć prosta, istnieje masa informacji w internecie na różne tematy. Jednak… Wiele z tych informacji jest przestażałych, lub postęp jaki teraz mamy pozwala na więcej. Dlatego chciałbym, aby każdy kto posiada jedną czy sto papug – postępował z nimi właściwie. Aby były zdrowe i miały najlepszą opiekę jaka istnieje. Tak naprawdę papużki potrzebują dużo mniej w porównaniu np. z psami. Mimo to ich podstawowe potrzeby są ignorowane.
Projekt jakim jest blog „Hodowla Nimf” nie ma służyć tylko przedstawieniu mojej hodowli. Ale przedewszystkim właściwego postępowania z papugami. Oprócz podstawowych informacji na stronie, często służę pomocą osobom, które o taką pomoc się zwracają.

Co dalej z Hodowlą Nimf?

Hodowla Nimf jak wspomniałem to projekt, który chciałbym prowadzić na kilku płaszczyznach. Tylko razem tworzą całość, która może podnieść świadomość ludzi w postępowaniu z papugami.

Facebook „Hodowla Nimf”

Na profilu Facebookowym, przedstawiam ciekawostki z mojej hodowli. Piszę również o tym co się aktualnie wydarzyło oraz o poradach dla posiadaczy papug. Każdy znajdzie coś dla siebie. Jak interesują Ciebie sukcesy hodowlane, to najszybciej o nowych jajkach czy wyklutych młodych dowiesz się właśnie z tego profilu. Często lubię dodać jakieś zdjęcia moich papug, po prostu lubię uwieczniać daną chwilę oraz żyję tym! 🙂
Obok tego wpisu, wyświetlają się ostatnie posty z Facebooka. Jeżeli nie obserwujesz mnie tam, nadrób zaległości!

Instagram „PanOdPapug”

Muszę przyznać, że instagram dla mnie to nowość jednak z założenia wpisuje się idealnie w to co chce pokazywać. A chcę pokazywać moje życie na bieżąco z papugami. Dla osób, które już posiadają papugi taka forma moża być dosyć fajna i przyjemna, kiedy będę dzielił się na żywo tym co się wydarzyło. A dla tych, którzy papug nie posiadają, a chcą mieć lub interesują się tym tematem – taki profil będzie doskonałym miejscem w którym może poznać prawdziwe życie z tymi zwierzakami!
Ponadto chciałbym publikować w tym miejscu zdjęcia, których chcę robić jeszcze więcej!
Obok możesz zaobserwować mnie na Insta. Serdecznie zapraszam!

Strona internetowa

To jest właśnie to miejsce w którym czytasz ten tekst. Strona internetowa, którą stworzyłem jest miejscem w którym mogę pokazać „więcej” i podejść jeszcze szczegółowiej do danego tematu. Na tej stronie, głównym celem jest przekazanie mojej wiedzy oraz doświadczenia na temat opiekowania się papugami. Wszystkie posty możesz znaleźć w zakładce Blog. Łatwa nawigacja oraz wpisy podzielone na dane kategorie, pomogą każdemu znaleźć interesujący go temat. Możesz również poczytać o Mutacjach nimf oraz dowiedzieć się Jak rozpoznać płeć u nimfy?

Ponadto na stronie przedstawiam papużki jakie są obecnie w hodowli, oraz te które kiedykolwiek w niej były. Te informacje możesz znaleźć w zakładce Hodowla -> Papugi w hodowli. Te osoby, które dłużej mnie obserwują wiedzą w jakich nimfach jestem zakochany oraz poznały moje ulubione papugi Talona i Ori. Dzięki tej zakładce można dowiedzieć się o nich więcej.

Ostatnim celem jaki ma zapewnić strona jest „Niezbędnik” w którym obecnie znajdują się dwa programy stworzone z myślą o posiadaczach papug.
Kalkulator mutacji nimf – jest to program, który pomaga hodowcom określić jakie młode po danej parze mogą pojawić się w gnieździe. Wystarczy określić mutacje rodziców i mamy wszystkie potrzebne informacje!
Kalkulator Mieszanki Ziaren – jest to mój autorski pomysł, dzięki któremu możemy stworzyć idealnie rozpisaną mieszankę ziaren dla papug. Wiele osób chce mieszać samodzielnie ziarno, jednak nie wie jak ułożyć to w proporcjach, ten kalkulator ma to ułatwić.

Youtube „Hodowla Nimf Paweł Kopeć”

O ile Instagram czy Facebook to miejsce, gdzie mogę dzielić się przedewszystkim zdjęciami moich papug czy nowościami w hodowli. To Youtube daje mi możliwość tworzenia dłuższych filmików w których się mogę wygadać. Osoby, które już dlużej mnie subskrybują na YouTubie wiedzą, że lubię dużo mówić na temat papug – dlaczego nie? Skoro kocham to co robię?
Na tej platformie mam możliwość pokazania nieco więcej niż na zwykłych zdjęciach, oraz wypowiedzenia się na dane tematy. Ale nie oszukujmy się, najbardziej lubię mówić o młodych papugach w budkach!
Jeżeli nie subskrybujesz mnie to możesz to zrobić za darmo klikając w niebieski przycisk z napisem „subskrybuj”.

Gdzie możecie mnie znaleźć?