Weterynarze dla papug

  • Paweł Kopeć
  • 15.08.2018

Decydując się na posiadanie jakichkolwiek zwierząt – rzeczą pierwszorzędną powinno być zdrowie zwierzaka. Dlatego gdy kupujemy ptaka robimy wszystko, aby zapewnić mu jak najlepsze warunki. Czasem tak się zdarza, że nasza papuga zachoruje. Gdy tylko naszemu pupilowi coś dolega powinniśmy udać się do specjalisty, który może nam pomóc. W naszym wypadku musimy udać się do weterynarza dla papug.

Warto więc wiedzieć, do kogo mamy pójść. Weterynarze dla papug, którzy są polecani przez „ptasią społeczność” znajdują się niemal w każdym województwie. Dlatego warto zapisać sobie odnośnik do tej mapy – „w razie nagłych wypadków”. Tak, abyśmy nie musieli w razie potrzeby gorączkowo szukać pomocy – niekiedy liczy się każda minuta.

Mapa zawiera również adresy polecanych weterynarzy poza granicami Polski. Przyda się każdemu!

Mapa ptasich weterynarzy:


(źródło: https://avianvets.weebly.com/)

Jeżeli znacie weterynarzy, którzy zajmują się ptakami a nie ma ich na mapie. Koniecznie napiszcie w komentarzu, pozwoli to uaktualnić listę, a być może pomoże komuś uratować ptaka.

Poprzedni

Plany na lęgi nimf 2019

Następny

Papuga nimfa jaka cena?

Paweł Kopeć

Zakochany w papugach, szczególnie upodobałem sobie nimfy w mutacjach. W mojej hodowli można spotkać aktualnie również inne papugi. W przyszłości chciałbym mieć własne „Ranczo” z różnymi zwierzętami.