6 listopada 2016

O mnie

Cześć, nazywam się Paweł Kopeć.

Pierwsze papugi w moim domu pojawiły się około 2001 roku. Były to jak nie trudno się domyślić dwie papużki faliste. W tamtych czasach dostęp do informacji był wiele bardziej ograniczony niż to jest teraz. A o internecie mogłem tylko pomarzyć. Moja przygoda z dwoma falkami też nie potrwała długo, bo po jakimś czasie  je oddałem.

Przerwa trwała 14 lat… W lipcu 2014 roku zauważyłem na swoim podwórku “zielonego wróbla”. Po chwili jednak do mnie dotarło, że to nie może być wróbel tylko to jest papuga. Zbliżyłem się do niej na odległość mniejszą niż 1 metr i ku mojemu zdziwieniu ona wcale nie odleciała ode mnie. Więc nie myśląc długo, niczym człowiek pierwotny postanowiłem ją złapać. Znalazłem kawałek starej firanki. Na jej rogach przywiązałem kamyczki, aby dociążyć moją “sieć”. Zarzuciłem ją na papużkę i się udało!

dscf0423

Malucha wsadziłem do klatki po chomiku i dałem mu trochę ziarna. Oczywiście następnie zacząłem googlować i czytać o papużkach falistych. Dowiedziałem się, że złapałem samczyka. Na forach poradzili mi, dowiedzieć się czy nikomu papużka nie uciekła. Więc tak zrobiłem, ale nikt się po nią nie zgłaszał. Po ponad tygodniu dokupiłem mu samiczkę. On jakoś niedługo umarł. Więc dokupiłem jej samczyka.

Później doczekałem się dwójki maluchów. Kolejno kupiłem nimfę, po czym jeszcze jedną. Teraz moja hodowla liczy 17 papug.

Od zawsze miałem  zamiłowanie do technologii.  Tworzę strony internetowe od 8 lat, a teraz pracuję jako programista. Kiedyś pisałem też blogi. Dlatego postanowiłem teraz opisać moje historie z papugami. A także pomóc początkującym osobom, które potrzebują tej pomocy. Dlatego zaprasazm do zapoznania się z moimi artykułami.

 

Pozdrawiam

Paweł Kopeć

Bądź na bieżąco!

Hodowla nimf na youtube